Читај ми!

Келн, новинарка сексуално узнемирена у преносу уживо

Новинарка која је са улице у центру Келна у телевизијском преносу уживо извештавала о почетку годишњег карневала у том немачком граду, сексуално је узнемирена када јој је, усред извештавања, пришао непознати мушкарац и пољубио је у врат.

Док је Есмералда Лабије у четвртак извештавала о почетку Женског карневала за белгијску телевизију РТБФ, мушкарци који су се налазили иза ње почели су да праве "опсцене покрете", а онда ју је један мушкарац, како је рекла, пољубио у врат, након чега јој је један од њих нешто непристојно шапнуо на уво.

"Док сам чекала да се укључим у програм уживо, један од тројице мушкараца ми је додирнуо груди. У том тренутку сам изгубила стрпљење. Окренула сам се и рекла им на енглеском да нећу дозволити да се то понови и да не ме дирају", преноси Си-Ен-Ен.

Онда су њих тројица отишла, додала је она. Полиција трага за осумњиченим који је, како изгледа, европског порекла.

"Наглашавам, и то ми је важно, да су инцидент узроковали млади мушкарци који говоре немачки", рекла је Есмералда Лабије.

Келн је недавно био под јаком узбуном због сексуалних напада након што су стотине жена поднеле кривичне пријаве жалећи се да су их у новогодишњој ноћи сексуално узнемиравали мушкарци које су описале као Северноафриканце или Арапе.

По свој прилици, инцидент који се догодио у четвртак није повезан са нападима у новогодишњој ноћи, закључује Си-Ен-Ен.

РТБФ, део мреже Си-Ен-Ена, одлучио је да не емитује поново видео-снимак инцидента, али је објавио две фотографије.

Та ТВ станица је поднела кривичну пријаву полицији у Келну, а канцеларија градоначелника се извинила због инцидента и понудила подршку новинарки и, ако треба, полицијско обезбеђење.

Током Женског карневала у четвртак, полиција у Келну, граду од око милион становника, привела је најмање 190 људи.

"С обзиром на повећано конзумирање алкохола, те вечери је порастао и број пријављених случајева агресије, те су полицијске снаге интервенисале како би спречиле ескалацију", саопштила је полиција.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 26. април 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом