уторак, 01.12.2015, 15:39 -> 15:58
Извор: Бета-АП
ЕУ: Напади ИД у иностранству знак слабости
Координатор Европске уније за борбу против тероризма Жил де Кершов каже да Исламска држава прибегава нападима у иностранству због великих губитака које јој наносе ваздушни напади коалиција западних земаља и Русије.
"Поред терористичких напада који су се догодили 13. новембра у Паризу, Исламска држава је претходних недеља извршила нападе и у Турској, Либану и Египту. Чини ми се да је то промена стратегије. Притисак који напади коалиције западних земаља и Русије врше на главни град Исламске државе, Раку и око њега приморава терористе из ових редова да успех траже у нападима у иностранству", рекао је Де Кершов.
Град Рака, који се налази на северу Сирије, сматра се највећом базом терориста Исламске државе и једна је од главних мета ваздушних напада које врше коалиција окупљена око западних земаља и Русије.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар