Директор поклонио књиге својој школи

Славиша Радовановић, директор Основне школе "Милош Савић" у Лучици код Пожаревца, поклонио је својој школи више од сто књига на француском језику. Радовановић је и професор француског језика, а својевремено је био и ђак школе у којој је данас директор.

Ретко се која школа у Србији може похвалити библиотеком од преко сто књига на француском језику. Поготово ако су поклон њеног директора.

Славиша Радовановић, директор основне школе "Милош Савић" из Лучице код Пожаревца, даровао је књиге својој школи, јер је каже добар део живота провео у њој. Осам година је био ученик, а већ девет година је директор. У ову школу ишла су и његова деца и родитељи и дедови.

Славиши Радовановићу од директорског је драже звање професора француског језика. Он је и француски студент и романописац, добитник Деретине награде. Живи у суседном селу Пругову, али се радња већине његових романа одиграва у Паризу. Наглашава да после Србије највише воли Француску.

Међу књигама су најпознатији наслови француских писаца, али и стручна литература на француском језику намењена студентима. Поклон њиховог директора за 175. рођендан школе, обрадовао је и наставнике и ђаке, јер су књиге за све узрасте и из различитих векова.

Највреднију књигу из своје библиотеке, издање Стендаловог романа Црвено и црно из 1834. године, која је припадала Јовану Дучићу, професор Славиша Радовановић поклониће пожаревачкој Народној библиотеци "Илија М. Петровић".

rts.pozarevac@rts.rs
+381 12 211 466

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 28. фебруар 2026.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом