петак, 23.10.2015, 14:31 -> 16:03
štampajУспешно пословање фабрике "Би вода"
Фабрика за производњу воде и безалкохолних пића "Би вода" из Раковца код Бујановца, обележила је 15 година успешног рада. Фабрика ради у оквиру компаније "Јумко", има 101 запосленог. Како је компанија у процесу реструктурирања, план менаџмента је да се фабрика воде самостално развија.
"Би вода" део је компаније "Јумко" из Врања, која је у процесу приватизације. Руководство компаније планира да се фабрика самостално развија, да инвестира у нова изворишта и нову амбалажу.
"Покушавамо да кроз процес приватизације и реструктурирања "Би вода" иде самостално својим путем. То је наша замисао и идеја, а да ли ће да се оствари, видећемо током следеће године", каже Бранислав Поповић, Надзорни одбор компаније "Јумко".
"Би вода" спада у ред средњих предузећа, просечна плата је 39 хиљада динара.
"Будућност гледамо тако да у стратешким плановима постоји могућност за раст у смислу да ћемо инвестирати у ново извориште, у нови бунар", каже Ненад Зафировић, директор фабрике "Би вода".
Проблем је, кажу у руководству, што у Бујановцу још нема постројења за пречишћавање отпадних вода. Од стотину једног запосленог, у производњи ради 30 радника. Сматрају да су још увек конкурентни на тржишту.
"Почели смо са радом 2000. године, када је инсталирана пунионица, савремена опрема и технологија. Данас смо још увек актуелни јер су тада, те савремене, неконвенционалне методе прешле у конвенционалне и још увек можемо да се боримо са конкуренцијом", каже Невенка Стојменовић, директорка производње.
"Захтеван посао, јер захтева велики број параметара које убацујемо у постројење, како би оно радило. Те параметре смо научили јер дуго радимо, од првог дана сам на том постројењу", каже Дејан Јањић, радник.
"Задовољни смо условима рада, посао нам је изванредан, треба га пожелети. Надам се да ћу овде дочекати пензију", каже Стојанка Димитријевић, техничар.
Деценију и по производе флаширану минералну воду, током година развили су производњу негазираних и газираних сокова. Сада годишње фабрика произведе 20 милиона литара напитака, углавном за домаће тржиште.
rts.vranje@rts.rs
+381 17 424 945
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар