АМСС: Боља проходност путева

Лепо и сунчано време са температурама око 30 степени у наредним данима допринеће растерећенијој вожњи и бољој проходности путева, саопштио је Ауто-мото савез Србије.

Путари ће користити период стабилног времена за поправку путева и свих новонасталих оштећења изазваних поплавама или обилним падавинама.

Зато ће њихово присуство бити веће и у наредним данима их треба очекивати на готово свим путним правцима у тим подручјима, као и на деоницама где су планиране и редовне поправке путева, саопштио је АМСС.

Према последњим информацијама из ЈП "Путева Србије" на наплатним станицама нема задржавања.

Из Управе граничне полиције јављају да нема задржавања на путничким терминалима на граничним прелазима, док теретна возила на излазу на Хоргошу чекају 420 минута, а на Келебији 240.

Из АМСС наводе да често долази до формирања дужих колона возила на улазу и на излазу из Мађарске и Хрватске, да тада задржавања могу бити вишесатна и дужа у односу на задржавање које возаче очекује на српским граничним прелазима.

Данас ће бити претежно сунчано и топло уз слаб ветар променљивог правца.

После подне уз локални развој облачности тек понегде је у брдско-планинским крајевима могућа краткотрајна киша или пљусак са грмљвином. Највиша температура од 29 до 31 степен.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 14. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом