Ђукановић: Охрабрује спремност да се чују различити аргументи

Председник Црне Горе Мило Ђукановић изјавио је за РТЦГ да охрабрује почетак дијалога између црногоске Владе и Митрополије црногорско-приморске о спорном Закону о слободи вероисповести јер је то прилика да се размене аргументи будући да су мишљења две стране о том документу опречна.

"Вјерујем да је то једини могући пут да се неспоразуми превазилазе, да се унесе доза међусобног бољег разумијевања, да се допринесе спуштању тензија које су потпуно безразложно подигнуте у црногорском друштву", рекао је Ђукановић.

Додао је да ће се на тај начин обезбедити поузданији утисак стабилности домаћој и иностраној јавности и допринети економском и демократском развоју.

Премијер Душко Марковић и митрополит црногорско-приморски Амфилохије разговарали су јуче у Вили Горица, први пут након ступања на снагу Закона о слободи вероисповести.

Након састанка је договорено да разговори буду настављени на експертском нивоу

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом