Нађена четврта жртва поморске несреће код Дубровника

Хрватске власти су саопштиле да је нађена четврта жртва поморске несреће код Дубровника која се догодила у уторак увече у Колочепском каналу.

Министарство мора, саобраћаја и инфраструктуре Хрватске je саопштило да дубровачка Лучка капетанија, поморска полиција и Обалска стража настављају потрагу за још три нестале особе, пренела је Хина.

Несрећа се догодила у уторак увече у Колочепском каналу када се гумени глисер са деветоро угоститељских радника хрватских држављана сударио са бродом Лучке капетаније "Дубровник".

Још није познат узрок судара који се догодио док је службени брод Лучке капетаније био у акцији хитног медицинског транспорта према острву Мљету.

Спасене су две особе, једна са тежим и друга са лакшим повредама. Две страдале особе су одмах нађене, а тело једне жртве нађено је у среду.

У потрази за несталима учествује десетак бродова, хеликоптер Хрватског ратног ваздухопловства и рониоци.

Владина повереница за Дубровник прогласила је петак за дан жалости у том граду.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом