среда, 05.10.2016, 22:47 -> 23:37
Извор: РТС, Танјуг
Завршена седница Изборне комисије у Сребреници, без изјава за медије
Општинска изборна комисија (ОИК) Сребренице завршила је седницу на којој је требало да одлучи о захтеву Централне изборне комисије БиХ да ли ће наставити свој рад, али изјава за медије није било па је јавност остала ускраћена за ту информацију.
Чланови ОИК-а изашли су из зграде локалне самоуправе у Сребреници, али нису давали изјаве за медије, укључујући и председника комисије.
До вечерас је обрађено 88,89 одсто гласова за избор начелника општине Сребреница, и према прелиминарним резултатима, које је објавила Централна изборна комисија, Младен Грујичић, кандидат Коалиције српских странака, освојио је 2.312 гласова више од свог противкандидата, Ћамила Дураковића, актуелног начелника општине Сребреница.
Општинска изборна комисија треба да изброји гласове са још три редовна бирачка места. У Сребреници је било 27 бирачких места, а до сада је пребројано са 24 бирачка места.
Преостаје још да се преброје и гласови који су стигли од грађана који имају право гласа у Сребреници, а гласају поштом, и одсутних, а њих укупнио има око 3.300.
Општинска изборна комисија је данас прекинула рад након што су припадници Центра јавне безбедности Бијељине ушли у зграду општине да би обезбедили изборни материјал.
Кандидат коалиције Заједно за Сребреницу Младен Грујичић изјавио је раније данас за РТС да очекује да ће гласови из Сребренице бити пребројани до петка.
"Не мислим да ће тај рок бити поштован и за гласове који долазе изван Сребренице", рекао је Грујичић.
Према његовим речима, ситуација у Сребреници је мирна, људи су се вратили нормалном животу и, додаје, непотребна прашина се диже у медијима.
Полиција са три возила патролира градом, а присталице радикала поскидале су транспаренте са Шешељевим ликом који су били окачени у том граду.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар