понедељак, 19.09.2011, 10:35 -> 11:50
štampajТачи код шефа УН
Генерални секретар Уједињених нација разговарао са делегацијом власти у Приштини. Косовске институције треба да координирају активности са међународним мисијама, Кфором и Еулексом, у успостављању мира на северу Косова.
Генерални секретар УН Бан Кимун пренео је косовским лидерима да косовске институције треба да координирају своје активности са међународним мисијама, Кфором и Еулексом, у успостављању мира на северу Косова.
Председница Косова Атифете Јахјага, премијер Хашим Тачи и министар спољних послова Косова Енвер Хоџај састали су се синоћ са Бан Кимуном у Њујорку и затражили помоћ у спровођењу мера власти у Приштини на северу Косова, саопштено је у Приштини.
Бан је нагласио да је важно да се успостави ред и одржавање стабилности у том делу Косова и да отворена питања Београда и Приштине треба да буду решена кроз дијалог.
Он је, према саопштењу из Кабинета косовске председнице, рекао да Ахтисаријев план нуди најбоље могућности за српску заједницу.
Јахјага је оценила да заједничка акција полиције на Косову, Кфора и Еулекса да спроведе договор о царинским печатима са Београдом доказује партнерство Косова са међународном заједницом.
Јахјага је казала да је Косово посвећено наставку дијалога са Београдом, како би било пронађено решење за електричну енергију, телекомуникације и регионалну сарадњу.
Према њеним речима, то је једини начин да се нормализују односи и да се Косово и Србија међусобно подрже на путу европских интеграција.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 3
Пошаљи коментар