Вучић у петак са Додиком, па са Србима са КиМ
Председник Србије Александар Вучић састаће се у петак, у одвојеним сусретима, са српским чланом Председништва БиХ Милорадом Додиком и са представницима Срба са Косова и Метохије.
Како је најављено из кабинета српског члана Председништва БиХ, Вучић и Додик састаће се сутра у 9.00 у Вили "Мир".
Из Службе за сарадњу са медијима председника Републике саопштено је да ће састанак са представницима Срба са Ким бити одржан у подне, у згради на Андрићевом венцу.
Како се очекује, тема разговора Вучића и Додика биће тренутна ситуација у БиХ и РС, као и претње санкцијама ЕУ српском ентитету.
Са Србима са КиМ Вучић ће разматрати безбедносну ситуацију на Косову и Метохији, посебно у сусрет предстојећем референдуму, с обзиром да Приштина одбија да омогући Србима на КиМ да се изјасне о променама Устава Србије.
Коментари