Пленковић: У мају временски оквир за Западни Балкан

Премијер Хрватске Андреј Пленковић каже да ће хрватско председавање ЕУ кроз самит у Загребу у мају земљама Западног Балкана дати јасну европску перспективу, јасан временски оквир, али и методологију будућих преговора.

Пленковић је у интервјуу за телевизију Франс 24 рекао да се очекује представљање предлога о одређеним модификацијама методологије преговарачког процеса и додатни извештај о напретку Северне Македоније и Албаније.

Додао је да се нада да ће то довести до постизања политичког решења и вратити поверење тих двеју земаља пре загребачког самита, преноси Хина.

Хрватски премијер је рекао да ће главни изазови председавања, поред проширења уније, бити Брегзит, као и вишегодишњи финансијски оквир ЕУ.

Пленковић је навео да ЕУ и Велика Британија наредних неколико месеци треба да "покажу зрелост" и испреговарају кључне области о будућим односима до краја 2020. године.

Број коментара 5

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом