Протест покрета "Самоопредељење"
Присталице покрета "Самоопредељење" организовали су миран протест у центру Приштине, захтевајући оставку главног косовског тужиоца Александра Љумезија, оптуживши га као главног кривца за толерисање корупције и организованог криминала.
"Нема мира са лоповима", истакли су организатори протеста испред зграде главног тужиоца.
Захтевају промене у Тужилаштву и смену свих тужиоца који су именовани по политичкој линији.
"Хитно је потребно покренути истрагу о коруптивним скандалима ове владе и истражити незаконито стечену имовину политичара", рекла је посланица покрета "Самоопредељење" Аљбуљена Хаџиу.
Окупљени су носили транспаренте – "Са лоповима нема државе", "Љумези одлази, желимо републику", "Правда а некорупција".
Протест је завршен мирно а полиција је током окупљања обезбеђивала зграду Тужилаштва.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар