Седница влада Србије и РС заказана за 28. фебруар
Министар за иновације и технолошки развој Србије Ненад Поповић најавио је заједничку седницу влада Србије и Републике Српске, за 28. фебруару на састанку са министром за научно-технички развој друштво Републике Српске Срђаном Рајчевићем. Истакао да је Србија спремна за најчвршћу сарадњу са РС у области иновација.
Поповић је рекао да Србија и Република Српска раде на реализацији заједничких пројеката у Зворнику и Осамици у Републици Српској.
"У Зворнику заједно са Технолошким факултетом у овом граду, радимо на изградњи иновационих стартап центра, по узору на такве центре у Србији, док у општини Осамица желимо да направимо најсавременију истраживачку станицу за развој младих талената", рекао је Поповућ, а наводи се у саопштењу.
Он је додао да ће два пројекта бити теме заједничке седнице влада Србије и Републике Српске, која ће бити одржана у четвртак, 28. фебруара.
Рајчевић је рекао да је Република Српска ставила фокус на развој економије засноване на модерним принципима.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар