Јовичић: Потез Пајтића скандалозан, притисак на институције

Председник Извршног одбора СНС-а Александар Јовичић изјавио је да је данашње обраћање јавности председника ДС-а и Владе Војводине Бојана Пајтића поводом акције хапшења осумњичених за корупцију скандалозно и да представља притисак на државне институције.

"Шокирани смо данашњим обраћењем јавног функционера, председника војвођанске владе Бојана Пајтића испред Специјалног суда, чиме врши притисак на државне институције у земљи и питам се да ли је он преузео улогу адвоката оних за које постоји основана сумња да су починили кривично дело", рекао је Јовичић на конференцији за новинаре.

Каже да државни функционер не може тако да се понаша и поручио да је прошло "време власти када су се судије и тужиоци бирали тако што су морали да имају страначку припадност и препоруку".

"Србија данас тако не функционише и нико не може да врши притисак на независне институције", поручио је Јовичић.

Додаје да је приметио да се функционери ДС-а увек први јављају када се помену корупција и криминал.

"Мени је то елемент велике сумње и то што је Пајтић увек у улози адвоката оних који су оштетили ову земљу", рекао је Јовичић.

Јовичић каже да би сваки државни функционер требало да подржи акцију обрачуна са криминалом и корупцијом, Србија има независне институције које функционишу и да ако постоји сумња да је неко починио неко кривично дело тај мора да буде процесуиран.

"Какав ће крајњи епилог бити то треба оставити да раде тужилаштво и друге независне институције", рекао је Јовичић и додао да Пајтић нема права да ставља себе у улогу полиције, тужилаштва и адвоката људи који су у процесу због тога што су оштетили буџет", навео је Јовичић.

Он је рекао да се Српска напредна странка неће мешати у рад државних органа и додао да ни Пајтић не би смео да злоупотребљава своју државну функцију, јер није само председник ДС-а већ и покрајински премијер.

На питање да прокоментарише и изношење става функционера ПС-а, такође, испред Специјалног суда, Јовичић је рекао да неће улазити у изјаве било којих странака и да представници СНС све што имају да кажу то и ураде јавно на конференцијама за новинаре.

Нисам ја тај који треба да осуђујем или коментаришем, људи могу да се окупљају, а представници наше странке све што имају они кажу на конференцијама", додао је Јовичић. 

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 24. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом