Читај ми!

ЛДП: Скандалозан однос према азилантима

Понашање власти и појединих грађана према проблему смештаја азиланата у Обреновцу је скандалозно, оцењује ЛДП и поручује да Србија мора да дефинише политику азила, а не да случајеве решава стихијски. СДУ позива на саосећање према свима којима је помоћ потребна.

Либерално демократска партија саопштила је да је скандалозно понашање власти и појединих грађана према проблему смештаја азиланата у Обреновцу и да Србија коначно мора да дефинише политику азила, а не да појединачне случајеве решава стихијски.

СДУ је позвао на саосећање и разумевање према свима којима је помоћ потребна.

Посланик ЛДП-а Кенан Хајдаревић поручио је, у изјави достављеној Танјугу, да је држава која је прошла кроз неколико ратова деведесетих година показала потпуно одсуство људскости и да би таква неосетљивост и неодговорност према онима који су побегли од ратова и беде требало да буде незамислива.

Хајдаревић је навео да је Обреновац за неколико дана постао град из ког се чују поруке које карактеришу ксенофобија и латентни расизам и да такво понашање, "подгревано и подржавано од стране локалних политичара", друштво мора осудити.

"Србија не сме да има разумевања за овакве појаве и против њих се мора борити свим законским средствима", истакао је Хајдаревић.

Навео је да судбина људи које је живот натерао да побегну из својих домова не сме да буде препуштена самовољи грађана или појединаца са локалног нивоа власти.

Хајдаревић је позвао све грађане да личним примером покажу саосећање и хуманост и помогну азилантима у Обреновцу, а власт да их третира онако како би волели да буду третирани азиланти из Србије у земљама ЕУ.

Мештани села Ушће и Скела блокирали су јуче ујутру раскрсницу пута надомак Термоелектране (ТЕ) "Никола Тесла" недалеко од Обреновца и већ други дан протестују не дозвољавајући да група азиланата буде смештена у баракама у том месту.

Азиланати из Авганистана, Пакистана и других држава привремено су смештени у хотел "Обреновац".

СДУ у саопштењу каже да драстични облици нетолеранције и "чак ксенофобичне мржње према људима у невољи" наводе да апелују на надлежне да учине све како би се подигла свест грађана о нужности међуљудске солидарности и саосећања према ближњима.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом