Гугл уводи нови интернет читач

Компанија Гугл најавила је да ће данас пустити у употребу сопствени програм за прегледање интернет страна назван "кром", наводи интернет издање Вол стрит џурнала.

Према писању магазина, нови читач интернет страна је одговор Гугла у борби са Мајкрософтом за превласт у кључним интернет технологијама и биће доступан за бесплатно преузимање од данас.

Програм отвореног кода "кром", како су навели у Гуглу, направљен је тако да омогући брже прегледање интернета и лакше покретање различитих апликација без преузимања програма на компјутер.

Гуглов програм "кром" биће конкурент Мајкрософтовом "интернет експлореру", који је најшире кроишћени програм за прегледање интернет страница, са тржишним уделом већим од 70 одсто.

Две компаније већ се такмиче у програмима за претраживање интернет страна, где Гугл има велику предност над Мајкрософтом, а та компанија је развила и алтернативне програме засноване на интернет технологији за Мајкрософтове програме "ворд", "ексел" и "пауерпоинт"

Број коментара 5

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 02. август 2025.
21° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом