Вучић: Никад се нисмо сломили, нећемо ни сад

Покажимо какав смо народ, борићемо се и победићемо, поручио је председник Србије Александар Вучић на Инстаграм налогу.

Александар Вучић је, уз то, окачио спот у којем се подсећа на тешка времена кроз која је Србија прошла и у којем се позивају грађани да покажу слогу и заједништво.

"Прошли смо тешка времена и никада се нисмо сломили, нити ћемо се предати. Коронавирус је опасна претња и сада треба да покажемо какав смо народ. Ово је тест на коме треба да докажемо да су Срби јаки кад су сложни. Највећа опасност је паника. Вирус има минимални утицај на децу, али је зато опасан по старије", поручује се у споту.

Подсећа се и на изјаву председника Србије да је ово "борба пре свега за наше родитеље".

У споту се наводи да ће Србија бринути о свим старим особама, о сваком детету, о сваком човеку и подсећа да је Kина изашла из кризе и затворила специјалне болнице и карантине.

Указује се и на речи председника да предаја за Србију никада није била и никада неће бити опција, да ће се Србија борити и победити.

"Само заједно смо јаки јер смо један народ. Сви заједно", поручује се у споту.

Од десет часова ступиле су на снагу нове мере Владе Србије које се односе на ограничење слободе кретања.

У урбаним срединама, забрањен је излазак на улицу свим особама старијим од 65 година.

У Србији је до 18 часова регистровано укупно 89 случајева Ковид 19.

Читава Европа бележи пораст заражених, а данас је био најтежи дан за Италију од почетка епидемије.

петак, 27. фебруар 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом