Народни слободарски покрет: Наш члан у РИК-у неће учествовати на електронским седницама

Члан Републичке изборне комисије испред Народног слободарског покрета Стеван Бабић најавио је да неће учествовати у раду Комисије због увођења електронских седница, а сличне одлуке донели су чланови РИК-а из Покрета слободних грађана и изборне листе Суверенисти.

У саопштењу Народног слободарског покрета, који је на изборима наступао на листи Народни блок - Велимир Илић, Момир Стојановић, подсећа се да је РИК 29. јуна променио Пословник о раду.

Тада је, како наводе, РИК увео "електронске седнице", чиме је предвидео гласање посредством електронске поште, без могућности јавне расправе пре доношења одлука.

Кажу да се гласање имејлом у РИК-у спроводи без сертифкованог електронског потписа чланова тог тела, што "доводи у сумњу веродостојност самог гласања".

уторак, 30. мај 2023.
20° C

Коментари

Snimanje telefonom
Неовлашћено снимање и објављивање кривично дело, могућа само приватна тужба
Re: Zujanje u usima nije bezleno
Зујање у ушима није безазлено
Deca
Чуваркућа – Моћна биљка за дуг и здрав живот
PTc
Поштујте правила пре давања крви на анализу
Operacija kile
Одговори лекара, 21. 6. 2014.