Почетак суђења за масакр у Житишту 18. јануара
Суђење Синиши Златићу из Житишта, оптуженом за петоструко убиство у том граду 2. јула, заказано је за 18. јануар 2017. године у Вишем суду у Зрењанину, пошто је данас окончано припремно рочиште.
Предвиђено је да се суђење одржи и наредног дана, 19. јануара.
Више јавно тужилаштво у Зрењанину терети Златића (38) за кривично дело тешко убиство и два кривична дела недозвољене производње, држања, ношења и промета оружја и експлозивних материја.
Златић је у летњој башти кафића "Макијато", из аутоматске пушке рафалном паљбом, испалио 26 метака и убио супругу Дијану Златић с којом је би у бракоразводној парници, Стева Јојића и Владимира Мијатовића из Житишта, затим Јована Поповића из Банатског Карађорђева и Владимира Косовића из Равног Тополовца, и ранио 22 особе.
Истом оптужницом се окривљеном ставља на терет да је до 2. јула, на тавану своје куће, неовлашћено држао ватрено оружје и муницију чије држање није дозвољено грађанима, а у већој количини и то једну аутоматску пушку, једну полуаутоматску пушку, као и више комада муниције различитог калибра.
Златић је у притвору, а брани га адвокат по службеној дужности којег му је поставио суд.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар