Стефановић апелује да се нелегално оружје преда полицији

Осумњичени за петоструко убиство у Житишту није имао никакву прекршајну ни кривичну пријаву и ништа није указивало да би он могао да почини тако тежак злочин, рекао је за РТС министар унутрашњих послова Небојша Стефановић. Апеловао је да се полицији пријави свака претња али је и позвао све који поседују илегално оружје да га предају полицији.

Небојша Стефановић је гостујући у Дневнику РТС-а рекао да нико ко преда нелегално оружје неће сносити никакву законску одговорност и поручио је да је циљ да се такво оружје стави ван сваког тока.

Говорећи о истрази злочина у Житишту, Стефановић је рекао да је непобитно утврђено да је осумњичени у кафићу из аутоматске пушке испалио више рафала у присутне. Негирао је наводе да су испаљена два оквира муниције, и додао је да је испаљен један.

Људи су били груписани на једном месту а пуцано је из непосредне близине и због тога је тако велики број жртава, рекао је министар.

Додао је да се претпоставља да су неки од чланова породице нападача били учесници оружаних сукоба деведесетих година и да је он то оружје нашао у кући.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом