Србија тражи инвеститоре

Министар економије и регионалног развоја Млађан Динкић представио на пословном скупу српских и италијанских привредника у Анкони, нови државни приступ у привлачењу инвеститора у Србију.

Током пословног скупа српских и италијанских привредника у Анкони, потпредседник Владе Србије и министар економије и регионалног развоја Млађан Динкић представио нови државни приступ у привлачењу инвеститора у Србију и позвао италијанске компаније да наставе са улагањима.

Интерес Србије је да што више компанија дође у нашу земљу и запосле грађане и зато се нови државни приступ у привлачењу инвеститора базира на томе да ми не чекамо инвеститоре, већ да идемо по њих, рекао је Динкић.

Потпредседник Владе борави у посети регији Марке, једној од најразвијенијих области у централној Италији, али и читавој Европи, а чија снага економије почива на 170.000 малих и средњих компанија.

Динкић је истакао да је циљ Србије да компаније инвестирају и донесу нова знања и технологије, а ми им заузврат можемо понудити најбоље услове у региону за инвестирање, који подразумевају најбоље подстицаје, најниже порезе, одличне раднике и бесцарински извоз из Србије у земље са којима имамо потписане Споразуме о слободној трговини, а посебно извоз на руско тржиште.

Потписан споразум о сарадњи

У Анкони је потписан и Споразум са потпредседником регије Марке Паолом Петринијем о сарадњи Агенције за развој те регије и српске Националне агенције за регионални развој.

Тај Споразум ће олакшати комуникацију привредника две земље, пре свега у погледу размене иновативних технологија у производним делатностима, али и размену регионалних модела развоја, са циљем да се сакупе примери добре праксе и да се појачају капацитети предузетника.

Овај економски споразум са регијом Марке отвориће врата како италијанским привредницима у Србији, тако и нашим привредницима у Италији, закључио је Динкић.

Учесници скупа су оценили да се Италија показала и као главни заговорник убрзаног приступа Србије ЕУ, и да настоји да конкретним потезима и подршком очува достигнути високи ниво билатералне сарадње.

У укупној робној размени Србије са светом у 2009. години Италија је заузела треће место, по вредности извоза је на четвртом месту, а по вредности увоза на трећем, што је сврстава у једног од најзначајнијих спољнотрговинских партнера Србије.

Италија је са око 800 милиона евра уложеног капитала, међу првих шест инвеститора у Србији, где послује око 200 италијанских компанија, банака и осигуравајућих друштава који остварују обрт од око 2,4 милијарди евра и запошљавају више од 18.000 радника.

Најзначајније улагање италијанских компанија у Србију је стратешко партнерство са "Фијатом".

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 19. мај 2024.
20° C

Коментари

Re: Poreklo
Чије гене носе народи у региону
Imam novcic od 1 centa dole je vrednost ponudjena 6000 dinara
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара
Imam mali novcic 1 cent
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара
Косовски вез
Нематеријална културна баштина Србије – косовски вез
Prodajem
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара