понедељак, 30.11.2009, 11:14 -> 11:44
štampajДневно "радили" више од 30 сати
Из недавно објављеног извештаја Државне ревизорске институције види се да су поједине установе приказивале и наплаћивале толике трошкове рада као да су појединци радили и до 650 сати месечно, односно 30 сати дневно.
Завод за јавно здравље Пожаревац приказивао је и наплаћивао трошкове рада запослених према којима су појединци радили од 250 до 650 сати месечно, наводи се у извештају Државне ревизорске институције (ДРИ), преноси Бета.
Пожаревачки завод је на годишњем нивоу исказао радне сате у складу са уговором са Министарством здравља и планом, али је на месечном нивоу, по запосленима, приказивао ангажовање које је веће него што је месечни фонд, увећан за све могуће прековремене сате рада.
У оквиру провере завршног рачуна буџета за 2008. годину, ревизија је проверавала расходе Министарства здравља у делу уговора са институтима и заводима за јавно здравље и тестом је обухваћено осам завода и института.
Пропусти су утврђени у уговорима са заводима за јавно здравље Пожаревац, Тимок-Зајечар и Институтом за јавно здравље Ниш.
У пожаревачком заводу више исказаних сати проведених на послу него што је то могуће има 15 запослених и то, троје за читаву годину, двоје за 10 месеци, један за шест месеци, троје за три месеца, три за два месеца и три за један месец, напомиње се у извештају.
За трошкове прековременог рада који су обрачунати исказивањем већег броја прековремених сати, него што је могуће, Завод за јавно здравље Пожаревац фактурисао је 5,5 милиона динара.
Институт за јавно здравље Ниш фактурисао је плате административних радника на име материјалних трошкова и због тога је тој установи исплаћено четири милиона динара више.
Заводу за јавно здравље Тимок-Зајечар исплаћено 1,1 милион динара више, јер је та установа у обрачун материјалних трошкова за правдање коришћења средстава урачунала и амортизацију.
Утврђено је да Министарство здравља није проверавало да ли је новац трошен наменски и да ли су трошкови настали у складу са програмом, као и да наведене три установе нису достављале министарству извештаје о правдању утрошеног, односно добијеног новца.
Према налазу ревизора, Министарство здравља није у складу са уговором у коначном годишњем обрачуну умањило припадајући износ новца за оне заводе и инситуте који нису обавили програмом предвиђене активности до краја године, односно у прописаном року.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар