Грчкој нови зајам од 8,5 милијарди евра

Генерална директорка Међународног монетарног фонда Кристин Лагард рекла је да ће Извршном одбору ММФ-а предложити учешће у финансијској помоћи Грчкој, наводи се у саопштењу после састанка министара Еврогрупе у Лускембургу.

Дипломатски извори саопштили су да су се министри сложили да Грчкој дају нови зајам од 8,5 милијарди евра.

Други извори су рекли да је исплата договорена у траншама.

Грчкој у јулу на наплату стиже више од седам милијарди евра по старим кредитима и да би их отплатила неопходна је међународна помоћ.

Грчка је од 2010. године прошла кроз неколико програма помоћи ММФ-а и других земаља зоне евра.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом