Под надзором четворо држављана Србије који су стигли из Кине

Гранични санитарни инспектор Раша Миланов рекао је за РТС да је четворо држављана Србије који су данас дошли из Кине, стављенo под надзор због потенцијалне опасности обољевања од коронавируса.

Држављани Србије дошли су у Србију из кинеских градова који су од Вухана, епицентра заразе, удаљени хиљаду и више километара али у којима је вирус регистрован.

Они су по доласку на београдски аеродром прегледани, нису имали било какве здравствене сметње ни температуру.

Гранични санитарни инспектор Раша Миланов каже да је, у односу на процедуре Института "Батут", одлучио да је неопходно ставити их под надзор.

"Они ће остати у Србији, кретаће се међу породицом и пријатељима. Један од њих се јавио епидемиолошкој служби. Они су иначе у законској у обавези да се јаве у року од 24 сата", истакао је Миланов гостујући у емисији Око.

Они су из предострожности, каже Миланов, носили заштитне маске.

Када је реч о групи туриста из Вухана који су дошли из БиХ у Србију, Миланов указује да су они прегледани и такође стављени под надзор Градског завода за јавно здравље Београд.

Амбасади Србије у Пекингу до сада се јавило петоро држављана Србије, од којих је троје исказало жељу за евакуацијом. 

И у Вухану борави неколико грађана Србије, а неки од њих су за РТС говорили како изгледа живот у том граду који је због коронавируса потпуно одсечен од света. 

Број коментара 5

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 12. јул 2025.
30° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом