Почела "Београдска зима"

Отварањем "Трга бајки" на платоу испред општине Звездара, где ће малишани, родитељи и старији суграђани до 31. децембра уживати у представама и концертима, званично је почела манифестација "Београдска зима".

Отварању је присуствовао и градоначелник Београда Синиша Мали који је рекао да ће на "Тргу бајки" бити изведено више од 80 дечјих представа, радионица и концерата и позвао све Београђане на дружење.

"Сваки дан биће организоване представе, српске народне бајке за малишане, што је и лепа прилика да се упознају са нашом историјом и традицијом", истакао је Мали.

Подсетио је да је за три године колико се одржава, "Трг бајки" посетило више од 120.000 људи.

Каже да се "Београдска зима", која ће трајати наредна два месеца, увелико захуктава и најавио да ће сутра бити отворен и "Трг отвореног срца" на Тргу Републике.

"Желим свим Београђанима да пожелим срећне новогодишње празнике, као и да празничне дане проведу на овим манифестацијама и свему ономе што смо припремили за њих", рекао је градоначелник.

Такође, рекао је Мали, ова година треба да буде рекордна по питању прихода од туризма што је добра вест за београдску касу.

Баке, деке, маме, тате и децу на дружење је позвао и глумац Светислав Гонцић који је, присећајући се прошлогодишњих посета "Тргу бајки", рекао да је сваки пут било лепо.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 02. мај 2026.
20° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом