Читај ми!

Добро је, добро је знати...

Пре пола века стручни људи су објавили и упозорили да настаје епидемија хроничних незаразних болести. Истовремено, почела је и епидемија гојазности и да је тада заустављена - да ли би и свих других болести било мање…

Нова емисија серијала Добро је, добро је знати… поставља сада питање шта је наука за ових 50 година урадила а ко није па нам је данас биланс милијарду гојазних људи. Ако правилно чујемо све што ће нам рећи гошћа, можемо да не учествујемо у још горим предвиђањима за наредне године. Гост емисије је проф. др Снежана Половина, специјалиста интерне медицине, ендокринологије, запослена у Универзитетском клиничком центру Србије, на Клиници за ендокринологију, дијабетес и болести метаболизма, у Мултидисциплинарном центру за гојазност. Ванредни професор је на Фармацеутском факултету у Новом Саду, на Катедри за медицинску биохемију. На Медицинском факултету Универзитета у Београду је изабрана у звање Виши научни сарадник.

Аутор и коаутор је у више од 300 научних и стручних радова објављених у целини или у изводу и одражала је 85 предавања на конгресима и другим стручним састанцима из области медицине, у земљи и иностранству.

Уредник је и аутор књиге „Хируршко лечење гојазности-од баријатријске до метаболичке хирургије“ (2016. год) , аутор монографске публикације „Откриће инсулина-ускраћени Нобел“ (2021.год) и “Гојазност кроз историју” (2023.) Коаутор је уџбеника “Припрема пацијената за лабораторијску дијагностику “ (2019), Клиничка ендокринологија-одабрана поглавља” (2023) и уредник “Националног водича добре клиничке праксе- лечење гојазности” (2022. год).

Уредник серијала  је Маријана Вук Мрђа, организатор  Драган Костић, монтажа Слободан Бајкић, редитељ Драгица Гачић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом