Читај ми!

Видик: Побуњени човек

Побуна је незамислива без осећаја да смо сами на неки начин и негде у праву", пише Албер Ками у свом чувеном делу Побуњени човек

Побуна је једна од основних карактеристика модерног света. Она је једна од најмоћнијих покретача промена у друштву, уметности, култури, филозофији.

Револуција као последица побуне уско је везана за модерни свет, а из таквих револуционарних ставова, идеја настале су промене које су уткале настанак културе, уметности и дрштва 21. века.

О најзначајнијим побунама кроз историју у друштвима, култури и уметности, о стању човек данашњице те питању како се он суочава са изазовима у Видику говоре проф. др Мишко Шуваковић, проф. др Јован Чекић, филозоф и историчар проф. др Милан Ристовић.

Уредник и водитељ Јасмина Вујновић Милошевић, редитељ Драган Марковић.

Видик Видик

Autor:
РТС

Сваког другог петка, Научно-образовна редакција и Редакција за културу, наизменично, припремају нову, дебатну емисију под називом "Видик". [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом