Читај ми!

ТВ театар: Кир Јања

Драмски програм РТС је, у оквиру свог дугогодишњег серијала ТВ театар, снимио 200. извођење култне представе Народног позоришта у Београду, "Кир Јања", по тексту Јована Стерије Поповића, у режији Егона Савина.

"Кир Јања" је представа која је играна у континуитету деветнаест година. Глумачка подела, осим неколико сталних ликова, међу којима је и ПРЕДРАГ ЕЈДУС, у насловној улози тврдице, Кир Јање, који има специфичан однос према својим златницима, с годинама се мењала.

РТС је закључио Уговор о сарадњи са Народним позориштем у Београду, по коме је Драмски програм већ снимио премијеру "Златног телета", Иљфа и Петрова, у режији Горана Марковића, као и свечану представу Нушићевог "Пута око света", Крушевачког театра, у част 100 година од првог извођења, у режији Чича Илије Станиојевића, у Народном позоришту. Прошлог месеца, ТВ театар је, за своје гледаоце, по истом Уговору, снимио "Каролину Нојбер", Позоришта "Зоран Радмиловић" из Зајечара, у знак обележавања 20 година фестивала Дани Зорана Радмиловића.

За славну позоришну представу "Кир Јања", глумац, редитељ и ансамбл су добили неколико Стеријиних награда.

За ТВ театар је "Кир Јању" адаптирао и снимио редитељ Мишко Милојевић.

Уредница је театролог Драгана Бошковић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом