Читај ми!

Културни дневник

Гошћа Културног дневника је композиторка Ана Крстајић, добитница Холивудске награде за музику у медијима, за оркестарско дело "Наша земља".

Поводом 101. годишњице од рођења песника Пола Селана, у Народној библиотеци Србије отворена је изложба и одржан разговор о савремености Селановог стваралаштва и његовом наслеђу у светској књижевности.

Водимо вас на 51. "Златно перо Београда" - 16. Међународно бијенале илустрације чији главни програм у Конаку кнегиње Љубице обухвата радове 130 домаћих и иностраних учесника.

Бићемо и на почетку 25. Међународног фестивала нове музике "Ринг Ринг".

Весна Тријић даје критички осврт на књигу "Гласови Жуте свеске" Соње Ћирић.

Сликом идемо у Москву где је после две године рестаурације поново отворен музеј "Московски дом Достојевског".

Уредница: Николина Срећковић
Реализатор: Марко Шотра
Монтажер: Милош Ачански

Културни дневник Културни дневник

Autor:
РТС

Сваке вечери од понедељка до петка, на Првом програму РТС-а, после Дневника у 23. Обиље информација, извештаји, и анализа критичара. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом