ТВ лица: Радивоје-Раша Буквић

Како је за само три месеца научио француски и заиграо у француском филму? Да ли је тачно да је плаћао 500 евра стан од 11 квадрата на периферији Париза? Како се Енди Мекдауел распитивала о Србији када су снимали рекламу? Са ким је прошетао црвеним тепихом на фестивалу у Кану? Како се носталгија за Сомбором неочекивано увуче у париски дан? На ова и друга питања одговара Радивоје-Раша Буквић.

Млади глумац, који је пре три године дошао у Париз, до данас играо у седам филмова, а кандидован и за награду Цезар у категорији младе наде француског филма, дочекао је Тању Петернек у свом стану у Паризу.

Дан је настављен у шетњи Монмартром, где је могуће чути и наш језик, јер бројни сликари у потрази за успехом долазе баш на то место. Раша нам говори о својим покушајима, о првим данима у Паризу, о убрзаном учењу језика, о томе да је тек недавно успео да неког насмеје на француском, о искушењима да се врати кући, али и упорности која му то не дозвољава.

Разговор је настављен шетњом по новогодишње декорисаним Јелисејским пољима и одласком на доделу књижевне награде, а затим на месту где даје официјелне интервјуе, баш онако како то раде све француске звезде.

Аутор и водитељ је Татјана Петернек-Алексић.

ТВ лица ... као сав нормалан свет ТВ лица ... као сав нормалан свет

Autor:
Тaтjaнa Пeтeрнeк Aлeксић

„Тв лица …као сав нормалан свет,, је на програму РТС-а десет сезона. За то време око 300 личности из јавног живота показало је да успех и популарност нису успели да их промене. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом