Културни дневник

У САНУ у Београду представљен је Зборник радова са научног скупа одржаног 24. и 25. новембра 2016. године, под називом "Култура, основа државног и националног идентитета". Гост Културног дневника је уредник издања, академик Александар Костић.

Национални комитет за нематеријално културно наслеђе Србије донео је одлуку о упису девет нових елемената у Национални регистар нематријалног културног наслеђа Србије. Из овог регистра на Унескову листу до сада су уписани: слава, коло и певање уз гусле.

У Галерији РТС-а представљена је књига под називом "Народно позориште у 10 чинова" настала током снимања истоименог серијала који је наша кућа урадила поводом обележавања 150 година постојања Народног позоришта у Београду.

Поводом обележавања 50 година постојања, анасамбл Ренесанс одржао је концерт у Библиотеци града под називом "Кроз векове громовите тишине са ансамблом Ренесанс".

У Пожаревцу је у оквиру манифестције "Путевима Милене Павловић Барили", изведена документарна представа "Сан о Милени" у режији Јелене Богавац.

У Академији 28 у Београду представљена је књига Жарка Лаушевића под називом "Све прође па и доживотна".

У Берлину је недавно изведен балет Петра Иљича Чајковског "Лабудово језеро" у продукцији Шангајског балета. Ова балетска представа карактеристична је по до сада највећем броју извођача на сцени.

Сваке вечери од понедељка до петка на Првом програму, после Дневника у 23, емитује се Културни дневник. Емисија је пресек најзначајнијих вести из уметности и културе, али и поп културе, дизајна, нових технологија. Новинари, дописници, срадници РТС-а јављају се свакодневно са места најважнијих и најзанимљивијих догадјаја. Културни дневник реафирмише професију критичара. Гости Културног дневника су водеће личности из света културе и уметности.

Уредник Лидија Божић
Монтажер Горан Томић
Реализатор Маја Мандић

Културни дневник Културни дневник

Autor:
РТС

Сваке вечери од понедељка до петка, на Првом програму РТС-а, после Дневника у 23. Обиље информација, извештаји, и анализа критичара. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом