Културни дневник

Гости Културног дневника су Светлана и Зоран Поповић, први добитници новоустановљене Награде "Небојша Поповић" за допринос промоцији и критичком промишљању филмске уметности и културе.

Награда "Небојша Поповић" покренута је у знак сећања на дугогодишњег филмског критичара и уредника у РТС-у Небојшу Поповића.

Најстарији београдски књижевни часопис "Књижевност" обележио 70-ти рођендан.

"Чудни таласи" назив је изложбе Симониде Рајчевић, која је отворена у Галерији Звоно.

У Музеју Позоришне уметности отворена изложба"Петар Краљ-улоге у позоришту и на радију".

У Дворани Коларчеве задужбине одржан је концерт Хора и Симфонијског оркестра РТС-а са солистима. Дириговао је маестро Младен Јагушт, који се овом приликом опростио од концертних подијума.

Опседнут да мора да напише амблематиачан роман, а да прича у себи стварно и симболички сажима двадесети век, Мухарем Баздуљ објавио је роман "Лутка од Марципана" који говори о једној од највећих звезда чехословачке и немачке кинематографије пре Другог светског рата глумици Лиди Баровој.

Један од  највећих францускх комедиографа, Жорж Фејдо, пре 122 године, уз  помоћ Мориса Девалијера,  написао  је комад  "Хотел Слободан промет".  "Хотел Слободан промет" у режији Бориса Лијешевића  закључио је ову годину на сцени Југословенског драмског позоришта. Више о представи, наш позоришни критичар, Бранка Криловић.

Сваке године пред Божић, Ботаничка башта у Њујорку посетиоце мами посебно припремљеном празничном поставком, у којој минијатурни возови показују посетиоцима културну мапу метрополе.

Уредник: Војка Пајкић Ђорђевић
Реализатор: Владимир Ђурђевић

Културни дневник Културни дневник

Autor:
РТС

Сваке вечери од понедељка до петка, на Првом програму РТС-а, после Дневника у 23. Обиље информација, извештаји, и анализа критичара. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом