Трифун бомбаш

Прича из Врања

Трифуна Митића сви у Сурдулици знају као "Бомбаша", а постао је познат по авио бомби у дворишту и донкихотовском напору да је се ослободи. Мотика, ашов и колица и комад по комад земље. нестаје из дворишта.
Полиција је тужилаштво у Сурдулици обавестила да Трифун Митић сам покушава да ископа бомбу и тада креће потрага за надлежним институцијама у земљи, одговорним за уклањање. Војна полиција упућује на одсек народне одбране у Врању, они на Министарство одбране, а последња адреса била је центар за разминирање републике Србије.
Центар за разминирање обавештава тужилаштво да није у могућности да одговори када ће испитати и евентуално отклонити бомбу, иако се она налази у густо насељеном делу Биновца и представља опасност већег обима за људе и имовину. Центар претпоставља да се у нашој земљи налазе 43 авио бомбе тешке и до 930 кг, а Србија се због недостатка новца за разминирање ослања на донаторе који не показују интересовање за авио бомбе.

Новинар - Миланко Даниловић

Камера - Слађан Стојановић, Игор Ивановић

Тонски сниматељ - Најдан Максимовић

Монтажа - Дејан Станковић

Редитељ - Слађан Стојановић


Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом