Трезор

35 година "Сава центра" и 40 година Хидроцентрале "Ђердап 1"

35 година "Сава центра" - поводом годишњице Сава Центра екипа "Трезора" посетила је ово здање изграђено поводом Конференције о европској безбедности и сарадњи која је трајала неколико месеци 1977-1978 године. Ово здање је и данас једно од најугледнијих европских центара такве врсте. Сава Центар је савремени конгресни, пословни и културни центар, у којем се организују највећи међународни конгресни скупови и уметничке манифестације чији су актери највећа имена светске уметничке сцене. У Сава Центру се годинама одржавају значајне културне манифестације као што су ФЕСТ, БЕМУС, БИТЕФ... Конгресни центар "Сава" отворен је 14. маја 1977. године.

Учествују Драган Вучичевић, директор "Сава Центра"; Вук Жугић, помоћник директора; Вера Тубић, шеф протокола

Реализовали сниматељ Милена Јекић, монтажер Драгиша Ђокић, уредник Бојана Андрић

30 година "Сава центра" - Из архива "Сава Центра", поводом ове годишњице добили смо за емитовање у "Трезору" јединствен снимак разговора три најважнија сведока и учесника у почетку изградње овог здања и у првим међународним успесима. Успомене на почетке евоцирају дугогодишњи директор СЦ Милоје Поповић, некадашњи градоначелник Београда Живорад Ковачевић, пројектант арх. Стојан Максимовић. Овај дирљив сусрет се одиграо поводом 30 година рада Сава Центра. Разговор води Михајло Михајловић.

 Сниматељ Зоран Буловић, монтажери Бранко Марковић, Томислав Станојевић

Снимано 2007, Сава центар


 Уочи 13. Конгреса СКЈ - Из Програмског архива РТС-а приказујемо део из једне од неколико емисија које су реализоване уочи одржавања 13. Конгреса Савеза комуниста Југославије. Тринаести конгрес СКЈ одржан је од 25. до 28. јуна 1986. уз учешће 1.742 делегата, 533 домаћа госта и 117 делегација комунистичких, социјалистичких и радничких партија и покрета из целог света, а ова емисија показује како се Сава Центар припрема за тај догађај. Емисију су припремили новинари Соња Ђурић и Владо Мареш.


40 година Хидроцентрале "Ђердап 1"


Ој Дунаве, Дунаве преградићемо те - документарна емисија о Дунаву, о људима из околних места Сип, Доњи Милановац, Кладово, Голубац уочи почетка великих радова у Ђердапској клисури. Хидронцентрала "Ђердап 1" пуштена је у рад 16. маја 1972.

 Камера Часлав Пантелинац, редитељ и уредник Оливера Гајић

Аутор "Трезора" Бојана Андрић


 


 


 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом