РТС ординација: 7ц, ем. 2

РТС ординацији доноси три нове занимљиве теме. Позната певачица ће открити како се изборила са тромбом у плућима. Централна тема биће посвећена здрављу кичме, а на крају ће нутрициониста објаснити које намирнице утичу на ПМС, тачније предменструални синдром.

У првом делу емисије "Моја борба" о свом искуству са тромбом у плућима искрено ће говорити певачица Оља Карлеуша. Она ће открити како се десило да крвни угрушак у нози није откривен на време, како је изгледало лечење и опоравак. О томе који су најчешћи сипмтоми тромба и који се прегледи препоручују говориће ангиолог др Драган Васић.

У "Ординацији" ће бити речи о здрављу кичме. Санзнаћете који делови кичме најчешће страдају, како помоћи леђима свакога дана, које терапије је могуће применити, како се понашати ако се укочите и још много тога корисног. Све ће објаснити др Милош Обреновић, специјалиста физиклане медицине и рехабилитације.

У блоку "Храна као лек" бавићемо се намирницама које могу да утичу на ПМС, тачније предменструални синдорм. Нутрициониста Јована Славковић ће говорити о томе како самањити нападе глади, које намирнице бирати и како на симптоме ПМС-а могу утицати етерична уља.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом