Читај ми!

ТВ театар – Велика драма, 1. и 2. део

Једна од најпознатијих и најгледанијих драма Народног позоришта у Београду – „Велика драма", по сценарију и у режији Синише Ковачевића.

Ову четворосатну сагу великог драмског аутора (28 улога, преко 50 извођача, премијерно је изведена у Народном позоришту у Београду, 22. фебруара 2002. године и отада је небројано пута играна пред увек пуном двораном. Реч је о потресној саги која се бави преиспитивањем наше прошлости и тиме како се овдашњи бурни послератни историјски догађаји (мисли се на Други светски рат) преламају кроз појединце и на који начин одређују њихове судбине.

Пролаз кроз српску историју изазива сузе и одушевљење.

У представи "Велика драма", између осталих, најзначајније улоге играју: Вук Костић, Љиљана Благојевић, Бошко Пулетић, Александра Николић, Радован Миљанић, Калина Ковачевић, Бранислава Зорић Васовић и други. За телевизију комад је адаптирала и режирала Андреа Ада Лазић.

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом