До детаља: Мирко Ковачевић

Повод за разговор са архитектом проф. др Мирком Ковачевићем јесте завршетак радова на обнови Хиландара после великог пожара 2004. године.

До детаља: Мирко Ковачевић До детаља: Мирко Ковачевић

Ковачевић је архитекта-конзерватор, универзитетски професор, главни архитекта обнове манастира Хиландара после великог пожара. Бави се проучавањем и заштитом Хиландара од 1971. године. Радио је на 86 објеката античког и средњовековног наслеђа у Србији и Црној Гори. Аутор је 40 научних радова и више изложби о заштити српске средњовековне архитектуре. Добитник је више угледних признања у Србији и Црној Гори, носилац Златне медаље за заслуге Републике Србије и Ордена Светог Саве другог степена Српске православне цркве.

За емисију До детаља професор Ковачевић одговара на питање како је настајала његова књига Света царска српска лавра Хиландар на Светој Гори Атонској, говори о томе колика је одговорност људи који раде реконструкцију хиландарских објеката уништених у пожару, и о томе да ли се човек промени када борави и ради на Хиландару.

Ауторка и уредница емисије: Сања Милић

Монтажа: Предраг Кашман

Режија: Сунчица Јерговић

 

Производња: Редакција културног програма

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом