Читај ми!

Први меч Филипина гледаће рекордних 50.000 људи, у деловима града не раде школе

Један од домаћина Светског првенству у кошарци, Филипини, одиграће прву утакмицу на Мундобаскету и извесно поставити нови рекорд по броју гледалаца.

Организатори против Доминиканске Републике очекују долазак између 50.000 и 55.000 навијача у Филипино Арену.

Да би рекорд био оборен, председник државе Фердинанд Маркос суспендовао је рад у школама и јавним институцијама у деловима града Метро Манила и Булакан, како би обезбедио долазак што више људи у дворану.

Председникова администрација је саопштила да је одлука о суспендовању рада у школама и јавним институцијама званично ступила на снагу, али да су изузети јавни сектори чије дужности укључују пружање основних и здравствених услуга, припрему и одговор на катастрофе и извођење кључних владиних услуга.

Актуелни рекорд постављен је 1994. године на првенству у Канади, када је меч између Сједињених Држава и Русије гледало 21.616 навијача.

Меч између Филипина и Доминиканске Републике, предвођене Карлом Ентонијем Таунсом, игра се од 20 часова по локалном времену, односно 14 часова по српском.

среда, 08. јул 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом