Милс "украо" победу Французима

Кошаркашка репрезентација Аустралије савладала је селекцију Француске са 100:98 у борби за прво место Групе Л. Обе екипе пролазе у четвртфинале, али ће "кенгури" играти са Чешком, а "триколори" са САД.

Фантастичан меч одиграле су две најбоље селекције у Групи Л друге фазе Светског првенства у Кини.

Французи и Аустралијанци борили су се за прво место у групи, које је значило да се избегава САД у даљем току такмичења. Велика борбу приредили су "кенгури" и "триколори", а победник је одлучен у последњим секундама меча.

Резултатска клацкалица владала је све до краја треће деонице у којој је Француска стекла нешто осетнију предност од девет поена.

Ипак Аустралија се није предавала и у последњој четвртини је успела да сустигне ту предност и уведе меч у неизвесну завршницу.

У последњих десетак секунди Метју Делаведова је погодио једно од два слободна бацања и дао предност Аустралији.

Французи су имали напад за победу, али је сјајно реаговао и лопту украо Пети Милс, након чега је Аустралија изборила још слободних бацања и оверила победу.

Најефикаснији у победничкој екипи били су Милс са 30 и Инглс са 23 поена, Бејнс је додао 21.

Код Француза сјајан меч одиграо је Фурније који је постигао 31 поен, Де Коло је имао 26, а Батум 13 поена.

Аустралија ће као првопласирана из Групе Л у четвртфиналу играти против Чешке, док ће Французи такмичење наставити окршајем са САД.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 26. април 2025.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом