Расподела улазница и акредитација за Јужну Африку

Међународна фудбалска федерација (ФИФА) обавестила је Фудбалски савез Србије (ФСС) да је наша земља за предстојеће светско првенство добила укупно 12.400 улазница за три утакмице у групи.

ФИФА је истовремено одобрила 15 акредитација за новинаре писаних медија из Србије, као и пет акредитација за фоторепортере.

На основу информације Фифе, српски навијачи за меч против Гане могу да рачунају на 4.009 карата, за сусрет против Немачке Србија је добила 4.276, а за дуел против Аустралије 4.098 улазница. То је 12 одсто од укупног броја улазница које се пуштају у продају за сваку од тих утакмица.

Право да купи карту имаће сваки пунолетан грађанин наше земље који има пасош Србије или сталну боравишну дозволу на нашој територији, а једна особа моћи ће да добије највише четири улазнице.

ФИФА је обавестила ФСС да ће улазнице за мечеве у првој фази коштати од 88 до 176 долара. За осмину финала плаћаће се од 110 до 220 долара, за четвртфинале од 165 до 330, а за полуфинале од 275 до 660 долара. Улазнице за меч за треће место коштаће од 165 до 330, а за финални меч од 440 до 990 долара.

Међународна фудбалска федерација посебно је нагласила да Србија може да добије укупно 20 акредитација за новинаре и фоторепортере, а дала је и упутство на који начин би требало вршити њихову расподелу.

Тако је наведено да национална агенција има приоритет у добијању акредитације. Потом долазе спортски дневни листови и на крају остала утицајна средства јавног информисања.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 18. септембар 2025.
18° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом