Читај ми!

Аутоголови коштали Вулвсе, Арсенал у надокнади до важна три бода

Фудбалери Арсенала надиграли су Вулверхемптон на домаћем терену резултатом 2:1 у 16. колу Премијер лиге.

Арсенал је био на ивици да направи нови кикс, али је у надокнади времена стигао до сва три бода и учврстио се на првом месту на табели.

Вулвси су продужили серију пораза на девет утакмица и и даље се налазе на дну са само два освојена бода.

Одолевали су 70 минута, а онда је голман Сем Џонстон несрећно убацио лопту у сопствену мрежу и скинуо терет са плећа ривалу. Букајо Сака је извео корнер и погодио стативу, а лопта се затим од Џонстона одбила у гол.

Деловало је након тога да су домаћи решили питање победника, али су Вулвси у 90. минуту изједначили. Матеус Мане је центрирао, а резервиста Толуваласе Арокодаре поравнао резултат.

Ипак, када је деловало да ће гости црни низ прекинути на месту на ком се то најмање очекивало, Арсенал је показао победнички менталитет.

Сака је поново центрирао, а Јерсон Москера постигао други аутогол на сусрету и запечатио судбину своје екипе.

Арсенал у следећем колу гостује код Евертона, а Вулверхемптон дочекује Брентфорд.

Распоред 16. кола Премијер лиге:

Субота:
Челси - Евертон 2:0
Ливерпул - Брајтон 2:0
Барнли - Фулам 2:3
Арсенал - Вулверхемптон 2:1

Недеља:
Кристал палас - Манчестер сити 15.00
Нотингем форест - Тотенхем 15.00
Сандерленд - Њукасл 16.00
Везт Хем - Астон вила 16.00
Брентфорд - Лидс 17.30

Понедељак:
Манчестер јунајтед - Борнмут 21.00

недеља, 14. децембар 2025.
2° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом