Барса опет на челу Примере

Фудбалери Барселоне вратили су се на челну позицију на табели шпанског првенства, пошто су на свом стадиону победили Малагу са 2:1 у утакмици 24. кола Примере и поново стекли два бода више у односу на мадридски Реал.

Иако су нападали од првог минута, фудбалери Барселоне отпор гостију успели су да сломе тек у другом полувремену.

Играо се 70. минут, када је млади Педро Родригез прецизним ударцем са ивице шеснаестерца погодио мрежу Малаге.

У 80. минуту, међутим, нападач гостију Валдо избегао је офсајд замку и постигао изједначујући погодак и наговестио могуће изненађење.

До тога, ипак, није дошло јер је у 84. минуту Ћави Ернандез проиграо Педра на десном боку, овај асистирао Лионелу Месију који је са пет метара био прецизан и донео три бода Барселони.

Реал Мадрид је убедљиво савладао Тенерифе са 5:1, док је Сарагоса била боља од Хетафеа са 2:0.