Иста мета, исто одстојање

Утакмицама 16. кола почео је пролећни део првенства Србије у фудбалу. Црвено-бели су задржали лидерску позицију на табели, пошто су савладали Јагодину са 1:0. Бреанилац титуле Партиѕан успешно је пребродио гостовање у Чачку, побеђен је Борац са 3:0. Војводина је успела да преокрене резултат и савлада Хајдук са 3:2. У недељу од 13.00 РТС-2, састају се ОФК Београд и Спартак.

Једини погодак на утакмици између Звезде и Јагодине постигао је Никола Игњатијевић у 37. минуту, када је шутирао после слободног ударца, а лопта закачила неког од играча Јагодине и преварила голмана гостију.

Црвено-бели су шест минута пре тога могли да поведу, када је судија Миодраг Гогић старт Данијела Михајловића на Павлу Нинкову у казненом простору окарактерисао као једанаестерац.

Бразилац Каду је постигао гол са "беле тачке", али је судија Гогић одлучио да се шут понови, јер су играчи ушли у шеснаестерац пре извођења казненог ударца.

У другом покушају чувар мреже Јагодине Златко Зечевић одбранио је покушај Кадуа.

Најбољу прилику за гол екипа Јагодине имала је у 50. минуту после контрапада у којем је Перица Огњеновић проиграо Срђана Новковића, али је голман Звезде Саша Стаменковић одличном интервенцијом сачувао своју мрежу.

Тренер "црвено-белих" Владимир Петровић Пижон у овом дуелу није указао прилику ниједном од седморице појачања из зимског прелазног рока.

Утакмици на стадиону Црвене звезде присуствовало је 19.000 гледалаца.

Црно-бели су већ у 5. минуту преко Бразилца Клеа стекли предност. Да ће се шампион у Београд вратити са три бода могло се закључити после 40. минута, јер је вођство гостију поготком Фејсе удвостручено.

Екипа Горана Стевановића потпуно је отклонила дилему већ почетком другог полувремена око тога ко ће освојити бодове у Чачку. Са око 13 метара прецизним ударцем новајлија у екипи црно-белих Александар Давидов (стигао из Хајдука) је поставио коначан резултат.

У војвођанском дербију Хајдук из Куле умало није узео бод на гостовању у Новом Саду. Све до финиша утакмице било је 2:2, али је Тумбаковић у 90. минуту постигао свој други погодак у утакмици и тако обезбедио домаћину тријумф.

Иако је остало да се одиграју још две утакмице 16. кола већ сад се може закључити да су екипе биле голгетерски расположене, јер је у шест утакмица постигнутно 18 голова.