Реми против Војводине довољан ТСЦ-у за пласман у квалификације за Лигу шампиона

Фудбалери ТСЦ-а одиграли су против Војводине нерешено 1:1 у последњем колу плеј-офа Суперлиге Србије и пласирали се у квалификације за Лигу шампиона. Чукарички надиграо Раднички из Крагујевца са 2:1, ипак недовољно да престигне тим из Бачке Тополe, па ће морати да се задовољи са плеј-офом квалификација за Лигу Европе.

ТСЦ је кроз циљ Суперлиге Србије прошао као другопласирани и наредне сезоне представљаће Србију у квалификацијама за Лигу шампиона. Чукарички ће у квалификацијама за Лигу Европе играти од последње рунде – плеј-офа, тако да је обезбедио сигурно учешће у Лиги конференција. У квалифијацијама за лигу Конференција играће Партизан и Војводина. Црвена звезда је раније обезбедила директно учешће у Лиги шампиона као првак Србије.

ТСЦ је на свом терену у изузетно узбудљивом мечу одиграо нерешено против Војводине. Домаћин је повео у 66. минуту, стрелац је био Илић из једанаестерца. Изједначио је Чумић у 77. минуту.

До краја меча бележимо још неколико изгледних прилика пред оба гола, али није било промене резултата.

У другом данашњем мечу Чукарички је чекао кикс ТСЦ-а, али није успео да дочека пораз тима из Бачке Тополе. Брђани су на свом терену савладали Раднички из Крагујевца са 2:1.

Сва три гола постигнута су у првом дели игре, за шест минута. Домаћин је повео преко Стојановића у 15. минуту. Изједначио је Видовић три минута касније.

Коначан резултат поставио је Стојановић својим другим голом у 21. минуту сусрета.