петак, 08.05.2026, 20:23 -> 21:21
Извор: РТС
Сигурна победа фудбалера Војводине над Чукаричким, серија повреда играча
Фудбалери Војводине надиграли су тим Чукариског са 1:0 на свом терену у петом колу плеј-офа Суперлиге Србије. На жалост меч су обележиле чак четири повреде израча из оба тима.
У утакмици на „Карађорђу“ Војводина је диктирала темпо, имала више од игре, на моменте и тоталну иницијативу чиме су дошли до коначне победе.
Гол одлуке постигао је у 27. минуту Михаил Бутеану који је шутирао са више од 20 метара а лопта је на путу ка голу закачила Ђоковића и преварила голмана Стојковића за 1:0.
Новосађани су потом до финиша задржали иницијативу, а подмлађена екипа са Бановог брда остала је неубедљива, без озбиљније претње по гол Матије Гочманца.
Војводина је чак могла да дуплира предност да је Његош Петровић искористио пенал у 82. минуту.
Меч је обележила и серија повреда играча из оба тима. Остали су домаћини без Кокановића и Бутеануа, због повреда ван терена морали су и првотимци београдског тима, Томовић и Абрамушић. Најгоре је прошао Огњен Абрамушић који је колима хитне помоћи пребачен је у новосадски болнички центар.
Новосађани су овом победом поново преузели друго место на табели са 70 бодова, два више од Партизана, који сутра игра против ОФК Београда.
Пето коло плеј-офа Суперлиге Србије:
Петак
Војводина - Чукарички 2:1
Субота
Железничар - Радник 17.30
Црвена звезда - Нови Пазар 18.00
Партизан - ОФК Београд 19.30
Коментари