Читај ми!

Одржан 18. Дечији маратон

Традиционални 18. Дечји маратон одржан је у Београдском зоолошком врту уз учешће 150 најбржих малишана, представника београдских предшколских установа, а први пут трчала су и деца са инвалидитетеом.

Победник финалне трке на стази око Слонаре дугој 230 метара, био је Немања Стоиљковић из вртића "Звончићи", испред Петра Елеза из "Весељка" и Илије Симовића који је представљао вртић "Чика Јова Змај".

Иако је имао најбољи резултат у квалификацијама у којима је оборио рекорд стазе (36 секунди), Елез није успео да тријумфује у финалу, а титула "Супер пуж" припала је Ањи Костић из предшколске установе "Горица".

Директор Београдског маратона Дејан Николић оценио је данашњу манифестацију као "изванредан увод у велики Београдски маратон" који ће бити одржан у недељу 17. априла. "Дечји маратон је најбољи начин да децу заинтересујемо за спорт. То је и сврха постојања ове манифестације", рекао је Николић.

Он је додао да већина учесника Дечјег маратона наставља да тренира атлетику, али и да велики број њих на крају постану шампиони у другим спортовима.

Градски секретар за дечију заштиту Љиљана Јовчић изјавила је да је за 18 година постојања маратона трчало 18.000 малишана, као и да, поред деце, све више родитеља подржава ову манифестацију, која промовише здрав начин живота.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 07. јул 2025.
35° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом