Кристина Раденковић

Од избора за песму Евровизије до Слагалице

Рођена је у Новом Саду где је одрасла и живела све до окончања студија. Током детињства, на наговор родитења кратко је тренирала тенис, а бавила се и џез балетом до своје 16. године. Након тога је уписала гимназију, а затим постала члан француске драмске секције, где је кренула на радионицу глуме код Милана Плетана - Пленџе. Похађање ове секције значајно је утицало на њену одлуку да се и касније бави глумом.

На наговор своје мајке уписала је Природно-математички факултет, а након завршене прве године и Академију уметности. Оба факултета успешно је завршила. По завршетку студија, преселила се у Београд у потрази за послом. Пошто се нашла међу четири изабрана кандидата на конкурсу Европско лице, била је један од извештача са Песме Евровизије 2008. године.

Касније је водила још неколико емисија на Радио-телевизији Србије, укључујући и избор за Дечју песму Евровизије.

Прву запажену телевизијску улогу остварила је у серији Оно као љубав, у којој је глумила Сашку. Такође, у серији Приђи ближе глумила је професорку Миљану Цветић.

Коначно, водитељка ТВ слагалице постала је 2012. године.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 19. април 2024.
6° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво