понедељак, 22.05.2023, 16:10 -> 16:14
Извор: Лагуна
Разговор о монографији "Благодатна"
Јединствено издање, богато илустрована монографија „Благодатна“, која представља ликовне приказе Богородице у нашим манастирима, биће представљена у уторак 23. маја од 18 сати у Крипти Храма Светог Саве са благословом патријарха Порфирија.
У разговору ће учествовати аутори текстова монографије: епископ диселдорфски Григорије, епископ западноамерички Максим, историчарка уметности Ивана Лемкул, као и уредница издања Дубравка Драговић Шеховић.
После промоције биће уприличено потписивање књиге у Светосавском дому.
Монографија „Благодатна“ је веома интересантно, едукативно штиво, текстови су написани стручно, а с друге стране, веома су пријемчиви и разумљиви.
Посебну вредност књизи даје и њена двојезичност: текстове можемо да читамо и на енглеском и на српском језику, што омогућава да у њој уживају и читаоци који су заинтересовани за ову тематику, али не говоре или недовољно добро познају српски језик.
Коментари