Конзулат Републике Србије у Перту

У аустралијском граду Перту, 12. јануара, отворен је конзулат Републике Србије. Овом догађају су присуствовале бројне званице, а присутнима се обратио амбасадор Републике Србије у Аустралији Мирољуб Петровић.

"Овде у Перту смо имали пригодну свечаност отварања конзулата Репиблике Србије на челу са почасним конзулом господином Луком Синкинсом.

Свечаност је прошла у најбољем реду. Посебно задовољство је што смо имали високе госте са аустралијске стране, заменик премијера Западне Аустралије господин Роџер Кук је присуствовао овом догађају, присуствовали су бројни представници конзулата у Перту, као и чланови и припадници српске заједнице у Аустралији за које је посебно важан овај догађај.

Моје је велико задовољство што смо данас успели да доведемо до краја један процес ширења дипломатске мреже у Аустралији и именовање господина Симкинса за почасног конзула долази као резултат једног процеса нашег активнијег присуства и приступа у Аустралији, и у оквиру свих напора да се интензивирају везе између две државе, два народа, да се успостави интензивнији политички дијалог, да се интензивирају пословни контакти и да се сарадња у области културе такође учини видљивијом и шире присутном у заједници", рекао је амбасадор Србије у Аустралији Мирољуб Петровић.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 03. август 2025.
27° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом