Лајф лајн купује возила наде

Life Line Canada, хуманитарна организација која дуже од деценије ради под покровитељством принцезе Катарине Карађорђевић, недавно је лансирала акцију под насловом Wheels of Hope или Возила наде.

Протеклог викенда, у престижном Гранит клубу у Торонту, уз присуство њихових краљевских восочанстава, принца Александра и принцезе Катарине Карађорђевић, одржана је хуманитарна вечера на којој је прикупљено довољно новца за куповину шест аутомобила, јавља наш дописник из Канаде Бранка Дикановић.

Идеја је да се болесницима који редовно путују до болничких центара широм Србије на дијализу, хемотерапију или неки други третман живот учини бар мало лакшим.

Српска дијаспора у Канади се, као и много пута раније, када су прикупљали средства за набавку скупе медицинске опреме, оснивање психолошког СОС телефона за децу или током поплава у Србији, одазвала и овом позиву.

Сама аукција вођена је вешто и духовито па је пре главног догађаја вечери, прикупљања новца за набавку аутомобила, тениска лоптица којом је играо Новак Ђоковић на једном од турнира у Торонту, уз живо надметање продата за 5000 долара. Вечера за двоје са принчевским паром у Белом двору достигла је цену од 6000 долара. За аутомобиле се лицитирало у деловима и сумама од 500 до 5000 долара. На видео биму, као на великој слагалици, део по део, за непуних сат и по, склопљена су 4 аутомобила.

У част Косе Митровић из Ковина, која слави деведесети рођендан, њена кћерка, сада у породици Штраус - Гартнер купила је цео аутомобил. Куповином још једног аутомобила придружио им се Зоран Ћурћин и наменио га Новом Саду. Пред крај вечере није било ни једног стола над којим није лебдео бели балон као знак учешћа у аукцији. Био је то, наравно, и знак да после вечере треба исписати чек на обећану суму.

Међу угледним званицама били су амбасадор Србије у Канади, Михајло Папазоглу, конзул Спасоје Милићевић, протојереј ставрофор Василије Томић, представници грчке цркве и бројни српски и грчки лекари.

Чланице борда Лајф лајна, Бранка Гулан-Коноли, Џуди Ђурђевић, Нада Стојковић, Ђука Гартнер, Милена Протић и Нада Поповић добром организацијом учиниле су да вече у Гранит клубу протекне у пријатној атмосфери.

И забава је била добро одмерена. Уз оркестар Паганини, публику су, једном игром са југа Србије, развеселили јуниори КУД-а Опленац.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 11. март 2025.
13° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса